Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
AMTAST Вода Активност Метар со Bluetooth Функцијата за PC Smart Храна, Вода Активност Метар WA-60AB

AMTAST Вода Активност Метар со Bluetooth Функцијата за PC Smart Храна, Вода Активност Метар WA-60AB

DEN 17519.76
 

Производот е достапен
Достапност

Ова е вистинска преносни вода активност метар полесни од мобилен телефон и со точност од 0.02 леле, не е лесно да се измери вода активност во секое време и насекаде.Лесно читање, вода активност и температура на примероците прикажани заедно.Bluetooth Функцијата.Обезбеди Bluetooth Податоци Адаптер со Софтвер за PC конекција. (Со Опционален Избор : USB Кабелот за Податоци со Софтвер.Пребарување ASIN: B0858 YQGWT за да дознаете повеќе детали.).Брзо тестирање, мерки на вода активност во 5 минути.Сензори и читања се интегрирани.Стави на примероци во примерокот кутии и да метри се поставени на нив се додека податоците се стабилни.Ве молиме имајте на ум : Овој метар е калибриран со фабриката, корисниците не треба да се калибрира повторно, само за внесување на примероци и тестирање која е многу едноставна.Ако сакате да проверите дали е точна, може да се направи стандард сол решение со следните чекори : 1. 100g чиста Na Cl, додадете во 200g топла дестилирана вода, промешајте го.Потоа почекајте додека да се собна температура. 2. Имајте решение во кафеаво шише за една недела во собна температура. 3. Во собна температура од 25°C (77°F), осигурете се дека метар, решение, собна температура сите иста температура.Решение AW вредноста треба да биде 0.73~0.77. Водата Активност главно го одразува износот на слободна вода во состојба на храна рамнотежа, стабилноста на храна и можноста за микробиолошка репродукција, и хемиската, ензими и физичките промени кои можат да предизвикаат промена на квалитетот на храната. 1. Сензор : Не проводници влажност сензор (нерѓосувачки челик сензор). 2. Опсег : 0~1.0 aw. 3. Резолуција : ±0.01 aw. 4. Точност : ±0.02 aw. 5. Дисплеј : 6 малку светлото LCD дигитален дисплеј (3 малку влажност aw, 3 малку температура на екранот). 6. Примерок Време : 5 Минути. 7. Работата Услови : Температура : 0~50ºC; Влажност :

Кон својствата

Производи во категоријата