Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Екстра Тешки Комерцијални Вратата Поблиску -LYNN HDWR Модел # LH9016 (US10B Темно Бронзена)- Површина за Монтажа, Степен 1, Леано Железо, УЛ 3 Час Оган Отценети & АДА за Висока Зл?

Екстра Тешки Комерцијални Вратата Поблиску -LYNN HDWR Модел LH9016 (US10B Темно Бронзена)- Површина за Монтажа,

DEN 5260.80
 

Производот е достапен
Достапност

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .УПОТРЕБА : Совршен за Екстра Тешки и високи сообраќај влезовите како што се алуминиум storefronts, фабрики, училишта, ресторани и други јавни места.Исто така, совршено поблиску висока злоупотреба и Екстремни Tempuratures.БОЈА & ГОЛЕМИНАТА - Темно Бронзена заврши, Автоматско Затворање и Latching, додека одржување на Тивок затворање и Безбедна.Големина 1-6 Моќ Прилагодливи, Назад Проверка на Вредноста, исто така, доаѓа стандард со овој Поблиску.МАТЕРИЈАЛ : Одделение 1 Екстра Тешки Леано Железо Телото.Ковано Челик рака.Прав Обложени Заврши Тело за подобрување на отпорност на корозија.Топлина Третираат Клипот.СЕРТИФИКАЦИЈА : ANSI/BHMA 156.4 и УЛ Наведени.АДА Согласност.Оган Отценети за до 3 часа.Надмина тест за 2 милиони + циклуси.СПОРЕДИ : LCN 4041, LCN 4040, LCN 4040xp, Нортон 7500, Dorma 8900, Cal-Кралската CR441, Hager 5100, Сарџент 291, Dor-O-Matic SC70, Corbin Russwin DC3200 и DC6200, Јеил 4400, Лоренс LH8016 & Инокс Хардвер DC9016.

Кон својствата

Производи во категоријата